nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Marcin Jakimowicz

|

MGN 05/2010

dodane 19.02.2012 14:26

Kamień spadł im z serca

Dwie historie odchodzenia i trudnego powrotu od Boga, który cierpliwie czeka i tak kocha, jak nikt z ludzi.

Mama powiedziała: nie znam cię!

Kamień spadł im z serca   – Bóg nie zostawi nas na lodzie – mówi Slaven z Chorwacji fot. ROMEK KOSZOWSKI Slaven pije spory łyk gorącej owocowej herbaty. Do wspólnoty Cenacolo koło Jastrzębia-Zdroju przyjechał aż z Chorwacji. – Mój ojciec był wojskowym, nie modlił się – zaczyna opowiadać – Mama też nie chodziła do kościoła. Jako nastolatek zacząłem brać narkotyki. Kiedyś przesadziłem. Zaćpałem na amen. Znaleźli mnie policjanci z dzielnicy i przywieźli do domu.

A moja matka popatrzyła na mnie i powiedziała: „To nie jest mój syn. Nie znam go!”. Oj, jak to zabrzmiało – Slavenowi łamie się głos. – Słyszałem wyraźnie każde słowo. Jeden z policjantów powiedział: wypuśćmy takich jak on na ulice, niech się pozabijają. Ale drugi zaoponował: Nie! Znam tych chłopców. Pamiętam, jak byli dziećmi. Oni nie są źli! A ja poczułem ukłucie: Masz 24 lata. Zobacz, gdzie wylądowałeś. Nawet rodzona matka nie chce cię znać. Trafiłem do wspólnoty, poznałem jej założycielkę siostrę Elwirę.

Przytuliła mnie, a ja poczułem bardzo mocno, że to nie jest miłość człowieka. Człowiek tak nie kocha. Wiedziałem, że przez nią działa Duch Święty. Poczułem, jakby kamień spadł mi z serca. Moje nawrócenie promieniuje. Rodzina się zmieniła i zaczęła się modlić. Siostra Elwira nazwała naszą wspólnotę Cenacolo (po włosku Wieczernik), bo my tu żyjemy jak pierwsi apostołowie. Nie możemy kupować jedzenia – Pan Bóg sam nam je przysyła. I nigdy dotąd nie byliśmy głodni. On nie zostawi swych dzieci na lodzie. Kiedyś dla narkotyków zrobiłbym wszystko, dziś o świcie rozpoczynam dzień z różańcem w ręku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione