nasze media MGN 07/2024

MGN 07-08/2009

dodane 08.01.2012 20:05

Listy

33 tysiące złotych od czytelników „Małego Gościa” na leki i jedzenie dla głodnych dzieci w Kongu * Mamy w Lutczy wspaniałe dzieci

33 tysiące złotych od czytelników „Małego Gościa” na leki i jedzenie dla głodnych dzieci w Kongu
Kochani Przyjaciele z „Małego Gościa” Pragniemy Was gorąco pozdrowić z małej wioski Ntamugenga w dalekim Kongu. Czujemy Waszą bliskość, bo chętnie otwieracie swoje serca dla ludzi, wśród których żyjemy i pracujemy. Dziękujemy za to, że pomogliście niedożywionym dzieciom w Kongu. Wasza pomoc i nam dodaje sił. Jak wiecie, w ubiegłym roku wiele razy musieliśmy uciekać, by ratować życie. Od kilku miesięcy jest spokojniej. Ludzie w większości wrócili do swoich ubogich i bardzo zniszczonych chat. Dzięki Waszym wielkim sercom mają odwagę rozpocząć od nowa.

Trwają właśnie pierwsze powojenne zbiory fasoli. Niestety, choroba głodowa wciąż obejmuje 50 procent dzieci poniżej piątego roku życia. Nasz ośrodek dożywiania jest w okręgu Rwanguba jedyną placówką dobrze funkcjonującą. W ubiegłym roku przyjęliśmy 975 osób. W tym 807 udało się całkowicie wyleczyć z choroby głodowej. Przychodzi do nas 16-letnia dziewczyna z sześciomiesięcznym dzieckiem. Mama zmarła w czasie porodu. A ojciec? Zostawił siedmioro małych dzieci i uciekł do Ugandy. Mama Vumiliya (w szóstym miesiącu ciąży, też z oznakami niedożywienia) przyprowadza 2-letnią córeczkę z chorobą głodową. Wychowuje ją sama, bo mąż żołnierz zostawił ich.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »

TAGI: LIST, LISTY

oceń artykuł Pobieranie..