nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

Weronik Gurdek

|

MGN 07-08/2009

dodane 29.05.2009 13:11

Anielskie życie

Z Magdą Anioł i Adamem Szewczykiem o chłopakach i dziewczynach, praniu, gotowaniu i nagrywaniu. Magda i Adam grają już razem 10 lat. Wydają właśnie kolejną płytę ..... Rozmawiamy w ich domu. Malutka Łucja gaworzy obok po swojemu.

Ale Wasze dzieci to nie tylko mała Łucja, to jeszcze trójka starszych. Jak to godzicie: rodzina, koncerty, wychowanie potomstwa?
Magda:
– Udaje się, choć nie jest to łatwe. Obecnie pracujemy nad nowym materiałem, więc jest jeszcze większe zamieszanie. Adam siedzi na górze, w naszym domowym ministudiu, i komponuje. Potem mnie woła „Chodź szybko, posłuchaj, co zrobiłem...” albo: „Nagraj mi tylko dwa dźwięki...”. A ja mówię: „Nie mogę, bo mam pranie do powieszenia, bo obiad muszę skończyć...” i jeszcze mnóstwo innych spraw domowych. Nasze sesje nagraniowe to naprawdę niezły cyrk.

Adam: – Ale najważniejsze, że jest co robić. Wtedy można nawet zarwać noc albo zapomnieć o śniadaniu. Jak Bóg daje wenę, to nie wolno tego zmarnować. Zresztą niczego co On daje, nie wolno marnować. Jakiś czas po naszym ślubie zorientowałem się, że Pan Bóg dał nam tę nową sytuację nie dlatego, żeby nam było lepiej, ale dlatego, żebyśmy się czegoś nauczyli, powalczyli ze swoim egoizmem i lękiem przed pójściem w nieznane.

A w tym zamieszaniu macie jeszcze siłę na wspólną modlitwę?
Adam:
– Modlimy się razem codziennie. Otwieramy Pismo Święte i czytamy fragment. A potem przeważnie zaczyna się rozmowa z dziećmi. To najlepsza chwila, żeby pogadać.

Magda: – Nasze starsze dzieci: Dominika, Tomek i Mateusz zadają mnóstwo pytań. Na każdy temat. Pojawia się problem – jest dyskusja. Myślę, że najgorzej byłoby wtedy, gdyby pytań nie mieli. Nie chodzi tu o wpajanie czegoś na siłę, raczej chodzi o przykład. Choćby taki prosty, jak pójście razem na niedzielną Mszę. Mamy nadzieję, że z Boża pomocą to wszystko będzie kiedyś procentować.

Idealne połączenie
sł. i muzyka: Adam Szewczyk

Ref. Nie bez przyczyny są chłopcy i dziewczyny.
Nie bez przyczyny tak właśnie jest.


Było tak, że dnia szóstego stworzył Bóg Adama,
To historia bardzo stara, chociaż dobrze znana.
Ogarnięty samotnością w końcu Adam zasnął,
Wtedy bardzo dobry Bóg obdarzył go niewiastą.
Ref. Nie bez przyczyny są chłopcy i dziewczyny…
Nagle wszystko zakręcone serce mocniej bije,
Tego nawet zawodowy aktor nie ukryje.
Może nie wiesz, ale jedna tylko jest przyczyna,
Zakochali się po prostu chłopak i dziewczyna.
Ref. Nie bez przyczyny są chłopcy i dziewczyny…
Boży plan jest właśnie taki, są dziewczyny i chłopaki,
Boży plan to plan jedyny są chłopaki i dziewczyny.
Idealne połączenie chłopak i dziewczyna,
Tak to jest że właśnie wtedy życie się zaczyna.
Ref. Nie bez przyczyny są chłopcy i dziewczyny

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..