nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Krzysztof Błażyca/ wg. René Lejeune „Trzy lekcje Matki Teresy”

dodane 03.07.2006 14:35

Trzy lekcje Matki Teresy

„Nigdy nie zajmuję się tłumami, lecz jedną osobą. Gdybym spojrzała na tłumy, nigdy bym nie zaczęła".

LEKCJA MIŁOŚCI
Największą lekcją, pozostawioną nam przez Matkę Teresę, jest lekcja miłości. Miłość przejawia się nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. Matka Teresa jest tu wzorem.

Mówiła „gdy dotykam cuchnących ciał wiem, że dotykam Ciała Chrystusa takiego, jakim je przyjmuję w Komunii św., pod postacią chleba. To z tego przekonania czerpię siłę i odwagę. Z pewnością bym tego nie robiła, gdybym nie była pewna i przekonana, że w tym trędowatym ciele, opiekuję się Jezusem."

„Pewnego dnia podniosłam człowieka, który żył w rynsztoku. Widziałam, że jego koniec był bliski. Gdy go wzięłam w ramiona powiedział z uśmiechem: „Całe życie żyłem na ulicy jak zwierzę, ale umrę jak anioł, kochany i zadbany.’ Pobłogosławiłam go zapewniając, że teraz odejdzie kontemplować Boże Oblicze przez całą wieczność."

Matka Teresa uczy, że prawdziwa miłość kosztuje: „Miłość, żeby była prawdziwa, musi zadawać ból... Pamiętajcie, że mamy kochać biednych aż do bólu"

Modlitwa:
Matko Tereso, teraz gdy jesteś w wiecznej radości Pana, po Jego prawicy wstawiaj się za nami, aby Duch Święty dawał nam moc do rzeczywistego życia tymi trzema wartościami, najcenniejszymi z przekazanych nam przez Pana Jezusa Chrystusa. (…) Dziękujemy, Matko Tereso, za skarby, jakie nam zostawiłaś. Gdy odeszłaś do Domu Ojca, zapadała noc. Setki milionów ludzi poczuły się osierocone, ale przypomniały sobie o swej wartości. Ty błagałaś: „Niech każdy, kto do was przychodzi, odchodzi lepszy i szczęśliwszy!"
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..