nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021
dodane 16.08.2008 19:45

Dziwne uczucie

Gdy z nim rozmawiam na gadu, czuję się kapitalnie, cudownie, jestem radosna. Potem jestem jedną tęsknotą. To zawsze ja zaczynam rozmowy i trochę mnie to martwi. Wiem, że jest 3 lata starszy i traktuje mnie jak koleżankę. Chcę chociaż przyjaźni... 14-latka

Uczucia, które Cię ogarniają są normalne. Twój organizm zaczyna się dopominać tej nowej sfery życia. Ale tu trzeba cierpliwości. Zachowanie chłopaka dobrze o nim świadczy. Natomiast Ty ciesz się z tej znajomości, nie wstydź się zaczynać rozmowy, bo wypada Ci to jako nastolatce. Czas płynie bardzo szybko. Bardzo możliwe, że teraz będą to koleżeńskie miłe rozmowy, a za jakiś czas coś poważnego z tego wyniknie. Jasne, że może to pozostać na etapie koleżeńskim. Dlatego moja rada jest krótka- ciesz sie z tego, co jest, nie zepsuj tej znajomości żadnymi wyznaniami. Natomiast w miarę upływu czasu możesz być coraz bardziej szczera, możesz się przyznać, że bardzo lubisz z nim rozmawiać. Możesz też szczerze zapytać, czy on nie uważa Cię za nachalną, gdy wciąż pierwsza zaczynasz rozmowę.
Uklady między Wami mogą się zmienić, co teraz wydaje się nimozliwe, za rok będzie już inaczej...
Wiem, że dla nastolatki słowo "cierpliwość" jest trudne. Ale skoro wchodzisz już w tę sferę życia, to musisz się wykazać cierpliwością i opanowaniem. A te ciepłe uczucia to właśnie zauroczenie...ciesz się, że już je znasz. Zachowanie chłopaka, że on się nie narzuca, nie szuka kontaktu z Tobą, świadczy o jego odpowiedzialności i rozsądku.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione