nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Piotr Sacha

|

MGN 05/2011

dodane 08.04.2011 12:20

Nie można zdezerterować

Jan Paweł II dał uczniom i studentom lekcję historii. Po to, by odnaleźli własną historię.

Nie można zdezerterować   Siostra Lidia w klasztorze w Gdyni fot. ROMAN KOSZOWSKI Zapragnęłam być

SIOSTRA MARIA LIDIA OD ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
Karmelitanka


– Gdy podjechaliśmy autokarem na miejsce, na Westerplatte zbierały się już grupki osób. Śpiewali, wspominali poprzednie spotkanie młodzieży z Janem Pawłem II w Częstochowie w 1983 r. Ja też tam wtedy byłam, choć kończyłam dopiero szkołę podstawową. Po tamtym częstochowskim spotkaniu mój brat wstąpił do seminarium duchownego. Na Westerplatte czekaliśmy więc na kogoś bardzo bliskiego. Na kogoś, kto ma nam coś bardzo ważnego do powiedzenia.

Dopiero co zdałam maturę i pytałam Pana Boga, co dalej. Ojciec Święty rozważał fragment Ewangelii o bogatym młodzieńcu, który usłyszał od Jezusa „Pójdź za mną”. Nie poszedł. Jak powiedział Ojciec Święty, „pragnienie, ażeby więcej mieć, przeszkodziło mu w tym, aby bardziej być”.

Tamte słowa mocno mnie poruszyły. Zapytałam siebie: potrafiłabyś pójść za Panem Jezusem? Jan Paweł II wyjechał, a ja zgłosiłam się do klasztoru. Cały czas jest ze mną to konkretne słowo. Więcej być niż mieć… Na Westerplatte byliśmy wtedy sporą grupą z parafi i. To niesamowite, że większość z nas wstąpiła później do zakonu albo do seminarium duchownego.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione