nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Franciszek Kucharczak

|

MGN 03/2011

dodane 15.02.2011 13:12

Krew na zasiew

Średnio co 3 minuty na świecie śmiercią męczeńską umiera jeden chrześcijanin.

„Krew męczenników jest posiewem chrześcijan” – napisał Tertulian jeden z wczesnych pisarzy chrześcijańskich. Choć w „cywilizowanym świecie” wiele dziś mówi się o tolerancji, walczy się z karą śmierci, a nawet piętnuje się kary cielesne, prześladowania chrześcijan wcale nie ustają. Przeciwnie – w ostatnich latach nasilają się. Właśnie chrześcijanie są dziś spośród wszystkich żyjących na świecie ludzi najczęściej prześladowani. Wyznawcom Chrystusa w wielu krajach, zwłaszcza muzułmańskich, nie wolno publicznie przyznawać się do swojej wiary.

Krew na zasiew   Mąż Asii (po prawej) z córkami na spotkaniu z pakistańskim ministrem do spraw mniejszości. Rodzina skazanej jest zagrożona i musi się ukrywać fot. PAP/ EPA/T. MUGHAL Pakistan
Asia Bibi (właściwie: Asia Noreen) jest chrześcijanką. Razem z mężem i pięciorgiem dzieci mieszkała w pakistańskiej wiosce Ittanwali, gdzie spośród 1500 rodzin tylko 3 wyznają Chrystusa. Mieszkała – bo od wielu miesięcy przebywa w więzieniu. A od listopada ubiegłego roku, gdy w jej sprawie zapadł wyrok, siedzi w celi śmierci. Ma zostać zabita za „bluźnierstwo”, którego się rzekomo dopuściła. Jej droga krzyżowa zaczęła się 19 czerwca 2009 roku.

Tego dnia Asia Bibi, kolejny raz nakłaniana przez znajome do przejścia na islam, opowiedziała im o nauce Jezusa. I zakończyła: „Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy, a potem zmartwychwstał, a tego nie uczynił Mahomet”. Słysząc to, muzułmanki podniosły krzyk, pobiły Asię i uwięziły ją. Z umieszczonych na meczecie głośników podano komunikat, że „bluźnierczyni” zostanie przewieziona po wsi z zaczernioną twarzą na ośle. Chrześcij anie jednak zaalarmowali policję, a ta zabrała kobietę do aresztu.

Tam okazało się, że Asia jest oskarżona na mocy obowiązującej w Pakistanie ustawy o bluźnierstwie. Ustawa ta przewiduje, że ktokolwiek znieważy proroka Mahometa, podlega karze śmierci. A za znieważenie Mahometa można uznać cokolwiek, nawet wyrzucenie wizytówki mężczyzny o imieniu Muhammad (czyli Mahomet).  17 listopada ubiegłego roku, po 16 miesiącach aresztu, Asia Bibi została skazana na śmierć i oczekuje teraz w strasznych warunkach na wykonanie wyroku. Sprawa nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona, bo Sąd Najwyższy ma rozważyć odwołanie, jakie złożyła rodzina chrześcijanki.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione