nasze media MGN 05/2024
dodane 11.10.2010 08:54

9 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody TOTUS, przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wyróżnienie w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” otrzymała Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego”!

W tej kategorii nagrodę otrzymał Zespół redakcyjny programu „Familijna Jedynka” Polskiego Radia za wspieranie i promowanie rodziny przy jednoczesnym ukazywaniu nauczania Jana Pawła II.

Podczas telewizyjnej transmisji z gali wręczenia nagród TOTUS abp Nycz wskazał, że wyróżnienia przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są zwieńczeniem dzieł wielu osób i instytucji jak i motywacją do dalszej pracy.

Hierarcha podkreślił, że Dzień Papieski jest potrzebny choćby dlatego, żebyśmy cały rok potrafili o papieżu mówić i papieża naukę poznawać. „Żeby zmobilizować, także przez tę galę twórców, ludzi kultury, ludzi promujących papieża, ludzi mediów do tego, żeby nie schowali do lamusa historii tego wielkiego i pięknego pontyfikatu Jana Pawła II” – mówił metropolita warszawski.

Arcybiskup zwrócił również uwagę na drugi wymiar Dnia Papieskiego jakim jest zbiórka funduszy na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która opiekuje się 2,3 tys. młodych osób. „To wielkie dzieło i wielki żywy pomnik” – podkreślił abp Nycz. „Trzeba, żeby stypendystów było jak najwięcej” – dodał metropolita warszawski.« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..