nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

KAI/p

dodane 04.05.2010 10:04

Wielkie Harce Majowe


Prawie 400 chłopców uczestniczyło w Wielkich Harcach Majowych, czyli odbywającej się co dwa lata imprezie integrującej wszystkich harcerzy z Federacji Skautingu Europejskiego w Polsce.

Uwieńczeniem obozu była inscenizacja w Żelazku koło Ogrodzieńca bitwy pod Grunwaldem.

Do Żelazka przyjechali harcerze m.in. z Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy i Lubelszczyzny. Podzieleni zostali na osiem hufów czyli platform. Każdy z hufów specjalizuje się w innej technice harcerskiej: pierwszej pomocy, gotowaniu, ekspresji (aktorstwo, śpiew), topografii itd. – Każdym hufem zajmuje się drużynowy z pomocą przybocznych. Wspólnym elementem jest natomiast wieńcząca imprezę wielka bitwa na wzór tej pod Grunwaldem – opowiada Michał Kuczaj.

Federacja Skautingu Europejskiego, dawniej Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, jest ruchem wychowawczym, posługującym się metodą harcerską, opartym na zasadach religii rzymsko-katolickiej oraz uczestniczącym w wielkiej wspólnocie wiary i działania, jaką jest Skauting Europejski. Członkowie stowarzyszenia podzieleni są na trzy grupy wiekowe: wilczków, harcerzy i wędrowników. Drużynowi, wychowawcy i instruktorzy działają charytatywnie, nie biorą pieniędzy za swoją działalność. W stowarzyszeniu istnieją osobne zastępy i obozy dla dziewcząt i chłopców.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10