nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 22.04.2009 10:43

Meksyk zawierza się Duchowi Świętemu


Kryzys ekonomiczny, szerząca się przemoc, narastający handel narkotykami i kolejne porwania – wszystko to sprawia, że Meksyk potrzebuje powrotu do Boga. Tamtejsi biskupi piszą o tym w przesłaniu z okazji zawierzenia kraju Duchowi Świętemu. Przypominają, że pierwszy taki akt miał miejsce w 1925 r. i przyniósł Meksykowi „wiele błogosławionych owoców”. Stąd 20 kwietnia podczas liturgii w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe akt zawierzenia został uroczyście odnowiony.

Biskupi przypomnieli przy tej okazji, że przed laty poprzedził on falę krwawych prześladowań Kościoła, które pociągnęły za sobą setki ofiar zarówno wśród księży, jak i świeckich. „Zawierzenie Duchowi Świętemu nie może być aktem jednorazowym. Powinien to być ciągły proces nawracania się oraz przemieniania wiarą życia osobistego i społecznego” – zauważają meksykańscy biskupi. Wskazują jednocześnie, że o Chrystusa wołają w tym kraju: rodzina, szkoła, gospodarka, polityka, a także sfera wiary.

Tymczasem w stolicy Meksyku trwają od 18 kwietnia obchody 300-lecia powstania pierwszej bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. 1 maja zostanie zainaugurowany z tej okazji specjalny rok jubileuszowy.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione