nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

kai/p

dodane 09.04.2009 09:07

Czwarte dziecko w „Oknie życia”


Wczoraj o godz. 5.20 w warszawskim „Oknie Życia” przy ul. Hożej 53 pojawiło się czwarte dziecko - jest nim kilkudniowa dziewczynka, którą opiekujące się oknem siostry franciszkanki nazwały Ewa. Niemowlę zostało niezwłocznie przewiezione do Szpitala św. Rodziny przy ul. Madalińskiego na szczegółowe badania.

To już czwarte dziecko pozostawione w „Oknie Życia” znajdującym się w Domu Prowincjalnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. „Okno Życia” oznaczone jest logo „Caritas” i wychodzi na ul. Hożą. Uruchomione je 6 grudnia u.br. Jego otwarcie uruchamia alarm zamontowany na stałe w dwóch pokojach sióstr i dwa przenośne alarmy. Matka pozostawiająca dziecko zachowuje anonimowość i nie jest poszukiwana przez sąd. Natomiast dziecko bezzwłocznie trafia do szpitala na oddział noworodków, gdzie przechodzi badania, a o jego dalszym losie decydują sąd i ośrodki adopcyjne.

Idea powstawania „Okien Życia” jest taka, aby kobiety, które nie mają możliwości zaopiekowania się swoim nowo narodzonym dzieckiem, pozbawione są wsparcia bliskich, pieniędzy lub są w sytuacji braku wiary, że potrafią być matkami – mogą zostawić dziecko, które zostanie przekazane do adopcji.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione