nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 21.07.2008 09:32

Jak wyglądało Sydney w Polsce ?

Wołczyn: „Zalogowani w Jezusie”

Ponad tysiąc osób z całego kraju a także Litwy i Ukrainy uczestniczyło w XV Spotkaniu Młodych w Wołczynie. Organizatorami spotkania, które odbywało się pod hasłem "Zalogowani w Jezusie" a zakończyło 19 lipca, byli bracia mniejsi kapucyni.

Tegoroczny temat przewodni „Zalogowani w Jezusie – sakrament chrztu” stanowiło nawiązanie do określeń używanych w rzeczywistości wirtualnej. Zdaniem br. Pawła Teperskiego, język komputerowy, który jest bliski młodemu człowiekowi, staje się dobrym nośnikiem treści religijnych, związanych z przeżywaniem wiary.

Codziennie młodzi spotykali się w dziesięcioosobowych grupach, aby przez półtorej godziny dyskutować nad zagadnieniami poruszonymi podczas konferencji i spotkań z gośćmi. Dowiadywali się, co z wiarą mają wspólnego takie pojęcia, jak login, enter, wirus, antywirus czy e-mail.

Uczestników spotkania odwiedził ordynariusz diecezji kaliskiej bp Stanisław Napierała, który odprawił Mszę św. „Chrzest to drugie narodziny z wody i Ducha Świętego. Dzięki tym narodzinom rzeczywiście jesteśmy dziećmi Boga. W tym jest nasza godność. Choćbym w oczach ludzi był zepchnięty na margines, to przecież jestem wielki, bo mam godność, bo jestem dzieckiem Boga. Nawet gdybym siebie upodlił, ta godność we mnie trwa i nigdy jej nikt ze mnie nie zdejmie” – tłumaczył bp Napierała.

Każdego dnia wieczorem w Wołczynie odbywają się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Wystąpiły m.in. zespoły: New Life Music, Kana i Triquetra, Maleo, Perfekt i zespół braci kapucynów.

Spotkanie zakończyło się sobotnią Eucharystią, podczas której chrzest przyjęła dorosła osoba.
« 1 2 3 4 5 »