nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 29.01.2007 09:33

Papież apeluje o pokój w Libanie

Współczucie i solidarność z mieszkańcami Libanu i Strefy Gazy wyraził Benedykt XVI. Ojciec Święty ostro potępił ostatnie akty przemocy na Bliskim Wschodzie, uznając tego rodzaju działania za nie do przyjęcia.

Zaapelował o pokojową przyszłość dla tego regionu.

Papież powiedział między innymi:
"W ubiegłych dniach przemoc znów wykrwawia Liban. (...) Jest mi niezmiernie żal tej drogiej ludności. Wiem, że wielu Libańczyków dotknęła pokusa utraty wszelkiej nadziei i czują się oni zdezorientowani tym wszystkim, co się dzieje.

(... )wzywam na pomoc Boga, aby wszyscy Libańczycy bez różnicy mogli i chcieli pracować razem, aby uczynić ze swej ojczyzny prawdziwy wspólny dom, przezwyciężając te egoistyczne postawy, które nie pozwalają im otoczyć faktycznie opieką swego kraju (...).

Chrześcijanom Libanu powtarzam wezwanie, aby wspierali prawdziwy dialog między różnymi wspólnotami i przywołuję dla wszystkich opieki Matki Boskiej Libanu.

Życzę również, by jak najszybciej ustała przemoc w Strefie Gazy. Wszystkim mieszkańcom pragnę wyrazić swą duchową bliskość i zapewnić o mojej modlitwie, aby we wszystkich górę wzięła wola współpracy dla dobra wspólnego i aby podjęto pokojowe środki dla załagodzenia różnic i napięć.

« 1 »