nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

PAP/k

dodane 09.10.2006 09:23

Zwycięski podręcznik

Podręcznik dla I klasy gimnazjum "Matematyka 2001" Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) zdobył srebrny medal w konkursie na najlepszy europejski podręcznik roku. Wyniki konkursu ogłoszono podczas 58. edycji Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

Konkurs na najlepszy europejski podręcznik organizuje co roku European Educational Publisher Group (EEPG) - stowarzyszenie wydawców edukacyjnych z 22 krajów.

W konkursie przyznano po trzy nagrody w dwóch kategoriach - podręczniki dla szkół podstawowych i podręczniki dla gimnazjów.

W tym roku we frankfurckich targach uczestniczy ponad 7 tys. wystawców ze 100 krajów, którzy przywieźli ponad 100 tys. książek.

Nagrodzona publikacja stanowi część cyklu "Matematyka 2001", w skład którego wchodzą m.in. podręczniki, poradniki dla nauczycieli, zbiory sprawdzianów i zadań, CD-ROM-y, filmy na kasetach, zeszyty ćwiczeń, książki z systemami oceniania.

Według WSiP, skorzystało z niego już ponad 1,5 mln gimnazjalistów.

Publikacje WSiP doceniono już w poprzednich edycjach konkursu na najlepszy europejski podręcznik. Wyróżnienia we Frankfurcie otrzymały wcześniej podręczniki do nauki języków obcych: niemieckiego i rosyjskiego dla początkujących oraz podręcznik do geografii dla gimnazjum.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione