nasze media MGN 07/2024

pap/aś

|

PAP

dodane 23.02.2023 11:23

Liga robotów wystartowała

Fani robotyki skupieni wokół tematu energii uczestniczą w ogólnopolskim turnieju.

Liga Robotów to projekt realizowany w ramach rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Ma promować robotykę i nowoczesne technologie wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

"Dziś inaugurujemy turniej drużyn, które dzięki temu, że mają w swoich szkołach laboratoria przyszłości – nowoczesne pracownie informatyczne, robotyczne, że dzięki temu, że w tych 15 tys. szkół podstawowych zakupiono kilkadziesiąt tysięcy sztuk materiałów robotycznych, sprzętu robotycznego, drużyny robotyczne skupione wokół tematu energii mogą uczestniczyć w wielkim ogólnopolskim turnieju, na który przekazujemy kolejne 10 mln zł" – poinformował szef MEiN.

"Te 10 mln zł służy temu, by zainteresować uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Polsce, w każdym województwie, tematyką robotyki, nowoczesności, energii" – wskazał minister. Zapowiedział robotyczne turnieje wojewódzkie dla uczniów i wielki ogólnopolski finał, który odbędzie się 24-25 czerwca w Warszawie z udziałem 32 najlepszych drużyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..