nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 02.01.2019 15:25

Gamów

Parafia św. Anny

Szczęść Boże.

Dzieląc się radością Narodzenia Pańskiego przesyłam krótką relację z tegorocznych Rorat 2018, jakie przeżywaliśmy „Z Duchem Twoim – wszystko jest możliwe”.

I to okazało się wielką naszą mocą, której doświadczyliśmy choćby przez bardzo liczne uczestnictwo naszych dzieci i dorosłych. Nasza parafia jest b. mała – liczy zaledwie ok. 300 stałych mieszkańców, a jak widać na załączonych zdjęciach cieszy się dość sporą grupką dzieci szkolnych (ok. 80), z których zdecydowana większość przez wszystkie dni bardzo solidnie uczestniczyła w Roratach, które mamy zawsze rano o 6:30.

Przygotowując się na przyjście Pana Jezusa, dzieci solidnie wykonywały codziennie różne dobre uczynki, których wyrazem był przyniesienie następnego dnia rano własnoręcznie wykonanego serduszka i złożenie go w pustym jeszcze żłóbku. Spośród tych serduszek „losowaliśmy” codziennie jedną osobę, która zabierała do domu Obraz MB i modliła się z całą rodziną przy tym obrazie, a nazajutrz w procesji z lampionami przenosiła do kościoła. W sumie nazbierał się pond 300 serduszek.

Pozdrawiam całą redakcję MGN i dziękuję za coroczne piękne materiały roratnie. Korzystam z nich od 1997 roku.
Z błogosławieństwem na Nowy Rok

ks. Edmund R. Pośpiech

Gamów   Gamów  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..