nasze media Najnowszy numer MGN 12/2018

Piotr Sacha

dodane 07.12.2018 11:10

11 Polaków w Dakarze

Czeka ich ponad 5500 kilometrów trudnej drogi... piaszczystej, kamienistej, w upale.

W sumie w Rajdzie Dakar wystąpi ponad 300 załóg (samochody, motocykle, ciężarówki i quady). Start za miesiąc – 7 stycznia. Pierwszy raz w historii (a to już 41. taki rajd) trasa będzie przebiegała przez jeden kraj – Peru. A 70 proc. drogi to wydmy i pasek. Arcytrudne zadanie. Nie tylko ze względu na piach pod kołami. Wszyscy zawodnicy powalczą z innymi zawodnikami, z żywiołami i jeszcze własnymi słabościami.

Na liście startowej znajduje się 11 Polaków. Miesiąc przed rajdem największe szanse na sukces daje się Jakubowi Przygońskiemu, który rywalizować będzie, wraz z belgijskim pilotem, samochodem Mini. Toyotą pojadą Aron Domżała i Maciej Marton. Tak jak Sebastian Rozwadowski – będzie pilotem litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa.

Na liście motocyklistów są Maciej Giemza i Adam Tomiczek. Quadem pojedzie Kamil Wiśniewski. Lekkim pojazdem w kategorii SxS (lub UTV) wystartują Maciej Domżała i Rafał Marton. Zaś pilotem Meksykanina Santiago Creeli Garza Riosy będzie Szymon Gospodarczyk. Za to Dariusz Rodewald wystąpi w roli mechanika w trzyosobowej załodze holenderskiej ciężarówki.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 10.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 21
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik