nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.11.2017 16:00

Jak zwiększyć kontakt?

Zakochałem się w dziewczynie z mojej klasy. Po szkole piszemy ze sobą. W szkole niby się tam dogadujemy, ale i tak mało rozmawiamy. Ogólnie w naszej klasie dziewczyny mało rozmawiają z chłopcami. Na przerwach staram się siadać koło niej na ławce, ale za mną przychodzą chłopcy i mnie np. pchają. Uważam to za trochę dziecinne. Denerwuje się, że więcej rozmawiamy przez Internet a nie w świecie realnym. Boje się tak trochę po prostu podejść na przerwach porozmawiać. Nie liczę na jakieś chodzenie czy coś bo wiem, że jesteśmy jeszcze za młodzi. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć z nią kontakt? Jak poznać, czy jej się podobam? 6-klasista

Wszystko jest na dobrej drodze. Chłopak, który jako pierwszy coś czuje do koleżanki, zawsze ma ciężko, bo koledzy to przeżywają, dziewczyny też i zachowują się dziecinnie, bo taka natura nastolatka. Dlatego bądź cierpliwy i bardzo powoli wprowadzaj zmiany w obyczajach klasy. Ponieważ widzicie sie codziennie, to nie szkodzi, że rozmawiacie głównie przez Internet. W szkole na razie nie ma sensu ujawniać swoich uczuć, gdyż rówieśnicy mogą to niechcący niszczyć. Bo to emocje, klasa przeżywa i niechcący wyśmiewa i psuje. Niech to będzie Wasza prywatna sprawa. Chociaż delikatnie w klasie pokazuj, że traktujesz ją inaczej niż pozostałe koleżanki.
Za miesiąc będzie Mikołaj, warto, byś przygotował jej jakiś drobiazg. To może być aniołek, może coś z świątecznych dekoracji, jakaś lampka, świeczka, by miała to na biurku i by to przypominało jej o Tobie.
Może w szkole macie dyskoteki andrzejkowe, wtedy będziesz ją prosił do tańca, umówisz się z nią przez Internet, że tańczycie razem wszystkie tańce lub większość.
Myślę, że jeśli ona z Tobą pisze, to znak, że Cię lubi.
Podoba mi się Twoje podejście, że masz świadomość Waszego młodego wieku, więc wyznania, obietnice nie mają sensu. Po prostu przyjaźń z iskierką zauroczenia. To jest w tym wieku piękne. Natomiast bardzo dobrze jest tworzyć w klasie grupę osób, które razem się śmieją, czasami umawiają na wspólne wyjście- rowery, sanki, łyżwy. W grupie najlepiej, to zmusi też rówieśników, by się nie wstydzili normalnie ze sobą rozmawiać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione