nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

Gabriela Szulik

dodane 11.08.2016 09:39

Bliźniaki Jacek i Agatka

Kilka dni temu, w Mini ZOO w Jantarze, przyszły na świat dwa osiołki – bliźniaki. Kiedy pojawiły się na wybiegu z mamą, 6-letnią Klarą i od razu i od razu stały się główną atrakcją jantarskiego ośrodka.

Tatą bliźniaków jest osioł Czekoladka. Klara jest bardzo troskliwą mamą a tatę rozpiera duma. – Tuż po porodzie, osioł wybiegł na środek pastwiska i głośno zaryczał, obwieszczając światu, jakim jest dzielnym ojcem – opowiadają pracownicy zoo na swoim profilu społecznościowym.

Agatka przyszła na świat pierwsza i wydaje się, że jest bardziej odważna od Jacka. Gdy rodził się Jacek, Agatka już zaczynała biegać.

Bliźniaki przez kilka miesięcy będą karmione mlekiem mamy, ale będą też dostawać warzywa a same będą podskubywać trawę.

W Jantarze mieszka sześć osłów: Klara, Czekoladka, bliźniaki Jacek i Agatka, i ich starsi bracia, Herkules i Filipek. Tata Czekoladka przebywa teraz ze starszymi dziećmi w osobnej zagrodzie, żeby Klara spokojnie mogła być z najmłodszymi, Jackiem i Agatką.

Bliźniacza ciąża u koniowatych zdarza się niezwykle rzadko. To prawdziwy cud natury. W 60-letniej historii ani razu nie zdarzyło się to ani razu w gdańskim zoo, skąd pochodzi tata oślich bliźniaków

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione