Bliźniaki Jacek i Agatka

Gabriela Szulik

publikacja 11.08.2016 09:39

Kilka dni temu, w Mini ZOO w Jantarze, przyszły na świat dwa osiołki – bliźniaki. Kiedy pojawiły się na wybiegu z mamą, 6-letnią Klarą i od razu i od razu stały się główną atrakcją jantarskiego ośrodka.

Bliźniaki Jacek i Agatka Bliźniaki Jacek i Agatka w mini zoo w Jantarze PAP/Roman Jocher

Tatą bliźniaków jest osioł Czekoladka. Klara jest bardzo troskliwą mamą a tatę rozpiera duma. – Tuż po porodzie, osioł wybiegł na środek pastwiska i głośno zaryczał, obwieszczając światu, jakim jest dzielnym ojcem – opowiadają pracownicy zoo na swoim profilu społecznościowym.

Agatka przyszła na świat pierwsza i wydaje się, że jest bardziej odważna od Jacka. Gdy rodził się Jacek, Agatka już zaczynała biegać.

Bliźniaki przez kilka miesięcy będą karmione mlekiem mamy, ale będą też dostawać warzywa a same będą podskubywać trawę.

W Jantarze mieszka sześć osłów: Klara, Czekoladka, bliźniaki Jacek i Agatka, i ich starsi bracia, Herkules i Filipek. Tata Czekoladka przebywa teraz ze starszymi dziećmi w osobnej zagrodzie, żeby Klara spokojnie mogła być z najmłodszymi, Jackiem i Agatką.

Bliźniacza ciąża u koniowatych zdarza się niezwykle rzadko. To prawdziwy cud natury. W 60-letniej historii ani razu nie zdarzyło się to ani razu w gdańskim zoo, skąd pochodzi tata oślich bliźniaków