nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 11.05.2016 18:00

Skutki wagarów

Nie poszłam dzisiaj do szkoły. Po prostu nie chciało mi się. Będą kłopoty, bo brat pewnie doniesie mamie. A mama mnie znienawidzi. Najchętniej uciekłabym z domu, ale pewnie by mnie znaleźli. Do tego będę musiała zaliczyć sprawdzian z matematyki. Bardzo się wstydzę. Niech mi Pan pomoże 12-latka

Bardzo źle zrobiłaś, że nie poszłaś. To są wagary i nie powinnaś tego robić. Dla rodziców to poważne ostrzeżenie, że jesteś nieodpowiedzialna. Moim zdaniem powinnaś za to ponieść karę i obiecać, że tego więcej nie zrobisz i słowa dotrzymać. Nie dość, że narozrabiałaś, to nie umiesz się przyznać do winy, tylko chcesz uciekać, uważasz, że mama Cię nienawidzi i inne głupoty. Jedyne mądre zdanie, to przyznanie, że się wstydzisz. I tak trzeba to mamie powiedzieć, gdy tylko przyjdzie, że się bardzo wstydzisz tego, co zrobiłaś. Musisz się nauczyć podejmować wysiłek, nie można uciekać od obowiązków. A teraz powiedz mamie o wstydzie i zapytaj, jak masz zrobić,  by już więcej taka sytuacja się nie powtórzyła. Najlepiej by zawrzeć z rodzicami umowę, że jeśli jeszcze raz nie pójdziesz do szkoły bez ich wiedzy, to zostaniesz ukarana zabraniem albo komórki, albo tabletu na jakiś czas. Przeproś też rodziców i wyciągnij wnioski na przyszłość. By to się już nie  powtórzyło. Głowa do góry, rodzicom będzie bardzo przykro, ale o nienawiści mowy nie ma.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione