nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 25.11.2015 13:00

Jak przekonać rodziców?

Denerwuję się na rodziców. Bo mnie nie rozumieją. Potrzebuję nowych ciuchów. Tymczasem mama chce, bym kupiła nowe ubrania za swoje oszczędności. A ja w innym celu zbieram. Nie rozumiem, o co mamie chodzi z pieniędzmi. Jak ich przekonać? 13-latka

Twoje nerwy związane z rodzicami dowodzą tylko tego, że dorastasz, dojrzewasz. Psycholodzy mówią, że należy się martwić, jeśli dziecko nie ma żadnych konfliktów z rodzicami. Wszyscy rodzice mają swoje pomysły na wychowanie dzieci. I nikt nie może się wtrącać ani krytykować, o ile dziecku nie dzieje się krzywda. A Tobie się krzywda nie dzieje. Nie mogę Ci za bardzo pomóc w sprawie zakupów nowych ciuchów czy butów. Najwyżej rozmawiaj z mamą na temat mody, na temat uleganiu jej, wyciągnij z niej wspomnienia, jak to było, by miała tyle lat, co Ty teraz, co było modne, czy spierała się z babcią itd. Czasami takie wspomnienia pozwalają rodzicowi wczuć się w to, co czuje dziecko. Zapytałaś, o co mamie chodzi w sprawie pieniędzy. Chyba o to, byś szanowała pieniądze, byś się nie uzależniła od mody, byś jej ślepo nie ulegała, byś nauczyła się rozsądnie gospodarować pieniędzmi. Doceń swoich rodziców, bo przecież ich kochasz. A spory, konflikty, nieporozumienia należą do życia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione