nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Teresa Sosenko

dodane 16.10.2015 21:18

Mistrz pięknego czytania

Szkolny konkurs w Kraśniku

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001r. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku odbył się II Etap konkursu - Mistrz Pięknego Czytania, zorganizowany przez nauczyciela biblioteki przy współpracy nauczycieli języka polskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas IV – VI. Głównym celem konkursu było wzbudzenie zainteresowanie książką nie tylko lekturą, kształcenie umiejętności płynnego czytania oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, podkreślała pani Barbara Żuber, współorganizatorka konkursu.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie zainteresowani uczniowie wybierają z wybranej przez siebie książki, fragment prozy i przygotowują się do pięknego i głośnego czytania. Podczas lekcji języka polskiego głośno czytają wybrany fragment przez dwie minuty. Do II etapu nauczyciel wybiera dwie osoby, które najlepiej się zaprezentowały. W II Etapie uczeń czyta wybrany przez siebie fragment książki oraz tekst przygotowany przez jury. Wystąpienia uczestników zostają ocenione przez jury, a ocenie podlega poprawność czytania, tempo, dykcja oraz intonacja głosowa

Mistrzem Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej nr. 6 w Kraśniku zostali:

I Miejsce – Nikola Burak – klasa V c

II Miejsce – Martyna Pietrzyk – klasa VI c

III Miejsce – Aleksandra Staroch – klasa IV a

                     Adrianna Bucior – klasa V a

Wyróżnienie: Nina Janik – klasa V b

                       Dawid Cieślik – klasa IV a

Dla wszystkich laureatów przygotowano dyplomy i nagrody książkowe.

 

Mistrz pięknego czytania   Mistrz pięknego czytania   Mistrz pięknego czytania  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione