nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 13.06.2015 23:00

Jak zarobić na telefon?

Już długo marzę o iPhonie 6. IPhonem 5s też się zadowolę. Rodzice nie chcą mi go kupić. Mama mówi, że jeśli sama sobie na niego zapracuję, to będę go bardziej szanować. Szczerze mówiąc ma trochę racji. Jak zarobić w wieku 12, prawie 13 lat na rzecz, która kosztuje około 3000 złotych? Tylko nie roznoszenie ulotek! Proszę o szybką odpowiedź. PS Naprawdę mi na tym telefonie zależy 13-latka


Masz bardzo mądrych rodziców, bo z listu już widać, jaka jesteś niecierpliwa, wymagająca. Ale zadałaś konkretne pytanie, więc odpowiadam.
Na roznoszenie ulotek i tak jesteś za młoda. Mama ma rację, Ty też tę rację rozumiesz, ale najlepiej, jeśli tę pracę znaleźliby Ci właśnie rodzice. Masz bowiem tyle lat, że i tak rodzice ponoszą za Ciebie pełną odpowiedzialność, i jeśli byś miała pracować, to i tak tylko i wyłącznie za ich zgodą i wiedzą. Jeśli mają zamożnych znajomych, może ktoś Ci da jakąś pracę? To może być ciąg znajomych. Zaczął się też sezon truskawek, a potem kolejne owoce, więc jeśli w Twoich okolicach są sady, może ktoś da Ci pracę?  Słyszałam o nastolatkach, które wyprowadzają psy osobom zapracowanym, starszym, schorowanym lub na czas wyjazdu właścicieli. Przypomnieli mi się różni dawni uczniowie  i pamiętam, że najszybciej zaczęli zarabiać ci, których rodzice mieli własne firmy. Bo młodzi pracowali u rodziców, czy dziadka lub wujków czy ciotek. Wystarczy, że ktoś ma sklep i już można u niego chociaż sprzątać. W firmach to wysyłanie poczty, pakowanie w koperty, drobna praca biurowa. No, ale to możliwe tylko u rodziny lub u dobrych znajomych. Dlatego rozmawiaj na ten temat z
rodzicami. Marzenia są piękne, ale może nie stanie się nic złego, jeśli to będzie tylko marzenie? Zapracowany samodzielnie pieniądz ma zupełnie inną wartość. Może w trakcie pracy zmienisz marzenie? Bo można o czymś marzyć, coś się nam może podobać, ale niekoniecznie musimy to mieć.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione