nasze media Najnowszy numer MGN 12/2018
dodane 06.12.2013 20:46

Potęga humoru

Gdy mi coś nie wyjdzie np. powiem coś głupiego, ale nikogo to nie zraniło albo pomylę się i jeszcze będę stawiać przy swoim, a potem przeproszę to i tak potem nawet przez kilka dni nie umiem sobie przebaczyć. Czasem nawet po kilku miesiącach przypominam sobie tą sytuację i potrafię płakać do późnego wieczora. Jak mam sobie z tym poradzić? Czy wszystko jest ze mną w porządku? 12-latka

Jesteś nadwrażliwa jak większość nastolatek. Do tego ambitna, marzysz o byciu doskonałą, idealną. Przez kilka najbliższych lat będziesz skupiała sie na sobie, będziesz wszystko za mocno przeżywała. Ale są na to rady. Przede wszystkim poczucie humoru, kpiny, żarty, śmiech z samej siebie. Do tego dochodzi chrześcijańska pokora, która polega na tym, że należy pogodzić się ze swoimi słabościami, z brakiem doskonałości. Bo mamy pracować nad sobą, ale mieć świadomość, że nikt nie jest doskonały. Wszystko z Tobą w porządku. Masz typową dla nastolatek skłonność do płaczu. Wtedy  szuka się powodu i każdy jest dobry, by się nad sobą rozczulać i użalać. A jeśli zaczniesz się z siebie śmiać, to Ci będzie lepiej.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  minialo
  ostatnia aktywność: Dziś 11:57
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 10.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 21
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 13
 • 4
  wierzchowskijan49
  ostatnia aktywność: 25.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 13