nasze media Najnowszy numer 11/2019
dodane 02.08.2013 14:35

Rodzice jak worek treningowy

Sama się na siebie złoszczę, że wyżywam się na rodzicach. Wiem, że to ja mam problem. Jestem po cichu i w tajemnicy zauroczona w koledze z treningów. Teraz są wakacje, nie widuję go, więc stałam się bardziej nerwowa i wybuchowa. Sama obecność rodziców mnie drażni, a gdy dopytują, to wybucham. Skąd we mnie tyle złości? Żeby było jeszcze dziwniej, to moi rodzice specjalnie się tym zachowaniem nie przejmują. 15-latka

Ta złość wynika z burzy hormonalnej okresu dorastania. Bardzo trudno nad nią zapanować. To się, mówiąc językiem małych dzieci: „samo dzieje.” Prawie każdy nastolatek zmagający się z pierwszym uczuciem bywa niemiły dla rodziców. Bo, niestety, rola rodziców jest przykra, są jak worek treningowy, na którym dziecko odreagowuje swoje emocje. Może rodzice mają tego świadomość. Po wybuchach przepraszaj, pytaj, czy oni też tak mieli i staraj się spojrzeć na siebie z żartobliwą złośliwością. Na coś takiego stać tylko osoby z wysoką inteligencją, a Ty pewnie do tej grupy należysz.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione