nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 17.05.2012 10:09

Gra miejska w Katowicach

Gra miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz dzieci i młodzieży z parafialnych grup duszpastersko – formacyjnych: "Błogosławiony Jan Paweł II naszym Przewodnikiem"

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą urodzin bł. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia organizują 19 maja br. grę miejską: „Bł. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”. Adresatami tej inicjatywy są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, jak również dzieci i młodzież zaangażowanej
w różnego grupy duszpastersko – formacyjne w parafiach. 


Celem gry jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o bł. Janie Pawle II, jak również popularyzowanie Jego życia i nauczania. 
Szkoła lub parafia może zgłosić jedną lub kilka 4 - 5 osobowych drużyn na specjalnie przygotowanych formularzach. Podczas biegu trzeba będzie pokonać wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie trzeba będzie odpowiadać na postawione pytanie i wykonywać różne zadania. W ramach przygotowania należy przeczytać lub obejrzeć proponowane materiały, które zostały podane w regulaminie Gry.


Początek Gry o godz. 11.00 na placu bł. Emila Szramka w Katowicach (plac przy kościele Mariackim), a zakończenie o godz. 14.00 na Placu Katedralnym.
W ramach zakończenia nastąpi nie tylko ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, ale również  wspólna zabawa, śpiew, degustacja papieskich kremówek oraz  modlitwa. Wszelkie potrzebne informacje oraz formularze znajdują się na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego archidiecezji katowickiej -  http://www.archidiecezja.katowice.pl/wydzial-katechetyczny/.
Zgłoszenia drużyn należy dokonać drogą mailową najpóźniej do 11 maja br. na adres katech@katowice.opoka.org.pl, wpisując w temacie wiadomości: „Gra miejska”.

Prosimy Was o zapoznanie dzieci i młodzieży z tą inicjatywą oraz zachęcenie ich do udziału. Po zgłoszeniu drużyny na maila opiekuna zostaną przesłane szczegółowe informacje.

Szczęść Boże!

Ks. Robert Kaczmarek
archidiecezjalny wizytator katechetyczny
koordynator Fundacji KEP DNT w archidiecezji katowickiej

Gra miejska w Katowicach  

       

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione