nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Gabriela Szulik

dodane 02.04.2012 17:15

Najlepsze szkolne gazetki

Już po raz 17. w Wałbrzychu rywalizowały ze sobą redakcje gazetek szkolnych w ogólnopolskim konkursie MAM Forum Pismaków. To najbardziej prestiżowy, najstarszy i jedyny konkurs dziennikarski dla młodzieży.

Już po raz 17. w Wałbrzychu rywalizowały ze sobą redakcje gazetek szkolnych w ogólnopolskim konkursie MAM Forum Pismaków. To najbardziej prestiżowy, najstarszy i jedyny konkurs dziennikarski dla młodzieży.
Konkurs wymyśliła pani Elżbieta Sura, polonistka i opiekunka gazetek organizując 17 lat temu niewielki konkurs o zasięgu lokalnym. W tym czasie w konkursie wzięło udział ponad 10 000 uczniów i nauczycieli ze szkół w całym kraju.
W tym roku młodzi dziennikarze z 90 gazetek rywalizowali w pięciu kategoriach: gazetki szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, teksty indywidualne i reportaże filmowe.
Przyjechali z całej Polski. Od Kołobrzegu po Ciche na Podhalu. Uroczysta gala poprzedzona dwudniowymi warsztatami dziennikarskimi odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.
W kategorii szkoły podstawowe najlepsza okazała się w tym roku gazetka „Piątka na 6” ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Wałbrzycha. Z gazetek gimnazjalnych wygrał „Mig13” z wałbrzyskiego Gimnazjum nr 13 a wśród gazetek szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano gazetce „Batorak” z Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.
Wśród laureatów znalazła się też znana czytelnikom „Małego Gościa” gazetka „Bez tytułu” wydawana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem. Zespołowi redakcyjnemu z Podhala przyznano III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. To nie pierwsza nagroda w tym konkursie dla tej redakcji. Trzy lata temu gazetka „Bez tytułu” otrzymała zaszczytne pierwsze miejsce. Na zdjęciu dziennikarze z Cichego a tutaj tekst o nich, który ukazał się w „Małym Gościu”.
 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10