nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 03.02.2012 12:37

Koniec z cwaniactwem

W rozmowie ojciec zarzucił mi cwaniactwo. Trochę pomyślałam nad tym zarzutem i niestety, przyznaję rację. Jak się pozbyć tej cechy? Nastolatka

Myślę, że warto zastanowić się, czy cwaniactwo łączy się z nieuczciwością. Jeśli tak, to daj sobie zakaz i tego zakazu pilnuj. Czyli każdego wieczoru rachunek sumienia, czy byłaś w swoim postępowaniu uczciwa. Cwaniactwo łączy się często z lenistwem, kłamstwem, ale i ze sprytem. Spryt nie jest wadą. Bywają zawody wymagające dużego sprytu. To swoje "cwaniactwo", czyli jak rozumiem sporą zaradność życiową wykorzystaj w dobrym kierunku. Myśl, jak wykorzystać te swoje wrodzone cechy do czynienia dobra i do pomocy osobom bardzo cichym, które marzą o tym, by mieć w sobie wiele odwagi i dojrzałości. Ludzie mają różne charaktery i wszyscy są potrzebni. Choćby po to, by jedni drugim pomagali. Rozglądaj się, może warto komuś pomóc coś załatwić, kogoś obronić, komu dokuczają?

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik