nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 23.01.2012 12:22

Kardynał już wie, co szykuje Ferrari

Kard. Bertone odwiedził fabrykę, w której konstruuje się bolidy F1

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone odwiedził w miniony weekend siedzibę zakładów produkujących słynne włoskie bolidy Ferrari w północnowłoskim Maranello. Jak donoszą media powołując się na relację producenta samochodów kard. Bertone złożył prywatną wizytę w „kuźni sportowych samochodów” udając na święcenia biskupie do Imola.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej znany ze swego zamiłowania do piłki nożnej i wyścigów samochodowych został zaproszony przez szefa Ferrari Lucę di Montezemolo. To on osobiście oprowadzał kard. Bertone po zakładzie i pokazał mu przechowywany w tajemnicy najnowszy model bolida Formuły I, który wystartuje w najbliższym sezonie. Jak donoszą włoskie media kardynał rozmawiał również z niektórymi technikami i mechanikami fabryki.

Przypomniano także, że takie samo nazwisko jak kardynał nosił słynny włoski przedsiębiorca samochodowy, projektant karoserii i modeli różnych marek samochodów Giovanni Bertone (1884-1972). W 1912 r. założył on firmę, która współpracowała z takimi znanymi markami samochodów jak m.in. Fiat, Lamborghini, Citroën, Alfa Romeo, Opel i BMW

« 1 »