nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 10.12.2011 21:33

Traktowana jak dziecko

Boję się powiedzieć rodzicom o moich szkolnych miłościach, bo mama zawsze mówi, że jestem za mała. Co mam w tej sytuacji robic? Nastolatka

Każda mama do końca prawie uważa, że jej córka jest za młoda. Tak samo uważają mamy chłopaków. Po prostu dla rodziców zawsze jesteśmy dziećmi. Wyobraź sobie, że mam już wnuki, moja mama jest prababcią, a czasami traktuje mnie jak dziecko. Trzeba się z tym pogodzic i robic swoje, robic to, co się uważa za słuszne. Ale teraz najważniejsze- nikt tak jak rodzice nie pragnie naszego dobra. Rodzice widzą to, czego my nie widzimy. Dają swoje rady, a my nie bardzo chcemy tego słuchac, wydaje się nam,że wiemy lepiej.
Moja rada jest prosta- opowiadaj o swoich zauroczeniach na wesoło, ze śmiechem, mów, że to są tylko takie chwilowe zauroczenia, jakby wstęp przez wielkimi uczuciami, które dopiero się pojawią...a jeśli nawet słowo zauroczenie nie pasuje rodzicom, to nazywaj tych kolegów po prostu kolegami, przyjaciółmi. A kiedyś zapytaj się, jacy byli rodzice w Twoim wieku, w kim byli zauroczeni. Najważniejsze, że rodzice chcą dla Ciebie samego dobra. Bardzo im na Tobie zależy. Chcą Cię uchronic przed nowymi problemami, bo zauroczenie to też różne kłopoty.  Jednak poradzisz sobie, tylko pilnuj obowiązków, opowiadaj o wszystkim wesoło.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 22.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 2
  wojas004
  ostatnia aktywność: 23.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2