Traktowana jak dziecko

publikacja 10.12.2011 21:33

Boję się powiedzieć rodzicom o moich szkolnych miłościach, bo mama zawsze mówi, że jestem za mała. Co mam w tej sytuacji robic? Nastolatka

Każda mama do końca prawie uważa, że jej córka jest za młoda. Tak samo uważają mamy chłopaków. Po prostu dla rodziców zawsze jesteśmy dziećmi. Wyobraź sobie, że mam już wnuki, moja mama jest prababcią, a czasami traktuje mnie jak dziecko. Trzeba się z tym pogodzic i robic swoje, robic to, co się uważa za słuszne. Ale teraz najważniejsze- nikt tak jak rodzice nie pragnie naszego dobra. Rodzice widzą to, czego my nie widzimy. Dają swoje rady, a my nie bardzo chcemy tego słuchac, wydaje się nam,że wiemy lepiej.
Moja rada jest prosta- opowiadaj o swoich zauroczeniach na wesoło, ze śmiechem, mów, że to są tylko takie chwilowe zauroczenia, jakby wstęp przez wielkimi uczuciami, które dopiero się pojawią...a jeśli nawet słowo zauroczenie nie pasuje rodzicom, to nazywaj tych kolegów po prostu kolegami, przyjaciółmi. A kiedyś zapytaj się, jacy byli rodzice w Twoim wieku, w kim byli zauroczeni. Najważniejsze, że rodzice chcą dla Ciebie samego dobra. Bardzo im na Tobie zależy. Chcą Cię uchronic przed nowymi problemami, bo zauroczenie to też różne kłopoty.  Jednak poradzisz sobie, tylko pilnuj obowiązków, opowiadaj o wszystkim wesoło.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl