nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
 • Henryk
  15.03.2020 08:49
  Za obłudę i wołanie tylko "Panie, Panie" bez wypełniania woli Ojca, Pan Bóg sprawił, że na Wielkanoc Katolicy będą poza świątyniami! Dawno już dziwiłem się Panu Bogu, że potrafi patrzeć na zakłamanie i obłudę duchownych katolicki i samych katolików, którzy w pogardzie mają Przykazania Boże, a Szóste Przykazanie w szczególności. Milczenie na publiczny bezwstyd, mordowanie dzieci i wszelkie znęcanie się nad nimi. Niszczenie rodzin, przez niszczenie miłości małżeńskiej i blokowanie im warunków do samodzielnego życia przez legalizację złodziejstwa. Niszczenie wiary u maluczkich i wiele innych czynów urągających Panu Bogu. Obecnie zamiast przyjąć z pokorą to, co nas spotkało za nasze grzechy o pomstę wołające do Nieba, to jak bezwstydni obłudnicy największego kalibru, prosimy Pana Boga, aby cofnął to co nas spotkało. A gdzie nawrócenie?!
  • TomaszLL
   15.03.2020 14:57
   Na każdą sytuację można patrzeć w różny sposób. Bo przecież ta epidemia nie musi być karą, ale szansą. Szansą na spotkanie z Bogiem, na szczerą rozmowę jak dziecka z Ojcem. Może być szansą i na nawrócenie, ale też na zaufanie Bogu.
   • Henryk
    15.03.2020 15:50
    Widzę nie wiesz co to jest kara. Kara jest to działanie represyjne, mające na celu wymusić oczekiwane zachowanie karanego. Pan Bóg oczywiście nikogo nie karze. To dzieje się według schematu owocu zakazanego z Raju. Zrywa się owoc i ma się skutki.
    doceń 0
    0
   • TomaszLL
    15.03.2020 16:36
    Drogi Henryku - czy uważasz, że ludzie chorujący i umierający na jakąkolwiek chorobę są karani? Za swoje grzechy, czy może odpowiadają za cudze grzechy?
    Może jest jakaś odpowiedzialność zbiorowa wg Ciebie, czyli de facto niewinni cierpią za czyjeś winy?
    Czy wg Ciebie tak wygląda Sprawiedliwość?
    doceń 0
    0
   • Henryk
    15.03.2020 18:56
    Wszystko kłócisz nie rozumiejąc co jest z czego. Zgodnie z zamysłem Pana Boga, człowiek ma żyć do starości i umierając, z zadowoleniem patrzeć na szczęśliwe życie swojego potomstwa. Przez grzech pierworodny na ten świat zostało wpuszczone zło, między innymi choroby i człowiek żyjąc w zetknięciu dobra i zła poznaje je i wybiera z nich. Człowiek wybierający zło, czyni je i zadaje innym różne cierpienia. Człowiek czyniący zło ponosi za nie winę, ale cierpi niewinny. Naczelnym przykładem tego jest ukrzyżowanie niewinnego Jezusa. Odpowiedzialność zbiorowa jest tylko u ludzi niesprawiedliwych. Pan Bóg jest sprawiedliwy i u Niego każdy ponosi odpowiedzialność za swoje winy. Tu na tym świecie ludzie nie cierpią za czyjeś winy, tylko z powodu czyjejś winy.
    doceń 0
    0
   • TomaszLL
    15.03.2020 19:09
    Czyli jednak uważasz, że choroba= kara z powodu czyiś win. Czyli wg . Ciebie jest odpowiedzialność zbiorowa i tak, jakaś starsza osoba umrze bo jak to ujmowali niektórzy szerzy się LGBT. Problem w tym, że takie myślenie nie ma nic wspólnego z nauką Kościoła i odpowiedzialnością konkretnego człowieka za swoje czyny.
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione