nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

PAP

dodane 15.03.2020 08:09

Papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez "fizycznej obecności wiernych" - ogłosiła w sobotę Prefektura Domu Papieskiego. Powodem tej decyzji jest obecny międzynarodowy kryzys epidemiologiczny - wyjaśniła.

Taka decyzja nie ma precedensu.

Oznacza to, że wszystkie msze i nabożeństwa będą dostępne dla wiernych wyłącznie w formie transmisji prowadzonej przez watykańskie media.

W wydanej nocie nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących uroczystości Wielkiego Tygodnia. Nie wiadomo zatem na przykład, jaki przebieg będzie miała msza w Niedzielę Palmową, a także Droga Krzyżowa, której miejscem jest zawsze rzymskie Koloseum.

Ponadto Prefektura Domu Papieskiego poinformowała w tym samym komunikacie, że do 12 kwietnia papieskie audiencje generalne i modlitwy Anioł Pański w południe będą dostępne wyłącznie w formie transmisji wideo, a zatem także, podobnie jak w tych dniach, bez udziału wiernych. Wcześniej zaznaczano, że chodzi o to, by uniknąć zakażeń koronawirusem w tłoku podczas kontroli przy wejściu na plac Świętego Piotra. Został on zamknięty.


Zapraszamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”. Polecamy e-wydanie 11. numeru.
Tutaj znajdziecie przegląd artykułów z najnowszego wydania: GN 11/2020

Gość Niedzielny 11/2020
Gość Niedzielny


 

 

« 1 »
 • Henryk
  15.03.2020 08:49
  Za obłudę i wołanie tylko "Panie, Panie" bez wypełniania woli Ojca, Pan Bóg sprawił, że na Wielkanoc Katolicy będą poza świątyniami! Dawno już dziwiłem się Panu Bogu, że potrafi patrzeć na zakłamanie i obłudę duchownych katolicki i samych katolików, którzy w pogardzie mają Przykazania Boże, a Szóste Przykazanie w szczególności. Milczenie na publiczny bezwstyd, mordowanie dzieci i wszelkie znęcanie się nad nimi. Niszczenie rodzin, przez niszczenie miłości małżeńskiej i blokowanie im warunków do samodzielnego życia przez legalizację złodziejstwa. Niszczenie wiary u maluczkich i wiele innych czynów urągających Panu Bogu. Obecnie zamiast przyjąć z pokorą to, co nas spotkało za nasze grzechy o pomstę wołające do Nieba, to jak bezwstydni obłudnicy największego kalibru, prosimy Pana Boga, aby cofnął to co nas spotkało. A gdzie nawrócenie?!
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione