nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 04.10.2011 14:17

Student Zidane

Były gwiazdor francuskiego futbolu, a dziś dyrektor piłkarski Realu Madryt Zinedine Zidane rozpoczął studia w paryskim Centrum Prawa i Ekonomii Sportu (CDES).

"Zinedine będzie studentem jak każdy inny. Zresztą nie rości sobie praw do szczególnego traktowania, z którego korzystali wcześniej Laurent Blanc czy Marc Lievremont " - zaznaczył przedstawiciel uczelni Gerard Coudert.

Zidane przystąpił do nauki w Paryżu, mając już dyplom menedżera klubu sportowego, uzyskany w filii CDES w Limoges. Studia w Paryżu, które kontynuuje razem z 17 absolwentami tej samej uczelni w Limoges, potrwają dwa lata.

Słynny piłkarz będzie miał obowiązek uczestniczyć m.in. w 14 trzydniowych seminariach organizowanych w różnych miejscach: w klubach piłkarskich, w siedzibie UEFA w Nyonie, a nawet w ośrodku sportów zimowych. Może sobie pozwolić tylko na jedną nieobecność, którą będzie musiał odrobić podczas wykładu wideo w Limoges. Nieobecność na dwóch seminariach będzie skutkować wykluczeniem ze studiów.

"Rozpoczyna się nowy etap. Niektórych z pewnością to ubawi, ale dla mnie to kontynuacja tego, co mam ochotę robić: uczyć się nowych rzeczy" - powiedział były kapitan reprezentacji "Trójkolorowych".

Zinedine Zidane, mistrz świata i Europy, należał do najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie FIFA wybierała go Piłkarzem Roku (1998, 2000, 2003). Od lipca jest dyrektorem piłkarskim w swoim ostatnim klubie - Realu Madryt. Wcześniej był doradcą prezesa "Królewskich" Florentino Pereza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..