nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Gabriela Pawlik

dodane 17.03.2011 14:51

Jan Paweł II odwaga świętości – spotkanie w Borowej Wsi

3 lutego 2011 r. Zespół Szkół w Borowej Wsi gościł przedstawicieli 15 szkół z archidiecezji katowickiej noszących imię Jana Pawła II.

Przybyły do nas delegacje m.in. z Żor, Chorzowa, Pszczyny, Mysłowic
i Rudy Śląskiej, a także z sąsiednich Paniówek. Spotkaniu patronował obecny wśród zaproszonych gości ksiądz prałat Jerzy Liszczyk - duchowy opiekun szkół im. JP II.

Po powitaniu wszystkich przez Panią dyrektor Teresę Benisz goście zapoznali się, w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczyciela historii Pana Przemysława Noparlika, z historią szkoły
i jej obecnymi możliwościami.

Następnie, Agata Jaśniok i Jakub Jaśniok – uczniowie Gimnazjum nr 3 w Borowej Wsi zaprosili zebranych na wspaniały występ uczniów Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej – Halembie. Przedstawienie, któremu artystyczny kształt nadał nauczyciel tej szkoły Pan Tadeusz Ciwiś, nosiło tytuł tak jak i nasze spotkanie: „Jan Paweł II odwaga świętości”. Występ oprócz tego, że uświetnił naszą uroczystość, miał jeszcze cel charytatywny - młodzież poświęciła swoją inscenizację ciężko choremu koledze z klasy.

W dalszej kolejności ogłoszono wyniki międzyszkolnych konkursów zorganizowanych z okazji tego spotkania.
Były to konkursy:
- dla gimnazjalistów: plastyczny, poetycki i informatyczny pod hasłem „Jan Paweł II odwaga świętości”
- dla uczniów szkół podstawowych w tych samych kategoriach pod hasłem „Święci i błogosławieni Jana Pawła II”.

Pierwsze miejsca zajęli następujący gimnazjaliści : Jakub Maura z Żor – w konkursie plastycznym; Agata Jaśniok – w konkursie poetyckim; Agata Szeląg oraz Grzegorz Macha z Borowej Wsi – w konkursie informatycznym.
Zwycięzcami w konkursie dla uczniów szkół podstawowych okazali się:
W konkursie plastycznym – Monika Letniowska z Łazisk Górnych, w konkursie poetyckim – Anna Bienek z Chorzowa, w konkursie informatycznym przyznano trzy równorzędne miejsca –Sebastianowi Jasińskiemu z Borowej Wsi, Michałowi Kalce i Pawłowi Broszowi z Paniówek.
Po odebraniu przez laureatów nagród zaprezentowano zwycięskie prace. Jak stwierdziły organizatorki spotkania, Panie Małgorzata Wojnarowicz i Anita Wronkowicz, prace odznaczały się bardzo wysokim poziomem.

Po przerwie obiadowej nauczyciele dyskutowali nad założeniami i organizacją następnego spotkania szkół noszących imię JPII, które odbędzie się 28 kwietnia br. w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Kochłowicach, i którego gospodarzem będzie ks. Jerzy Liszczyk. Spotkanie to nabierze szczególnego znaczenia, ponieważ dwa dni później, 1 maja 2011 roku, Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym.

W tym czasie młodzież, pracując w grupach, poszukiwała wzorców świętości wśród Młodych XXI wieku. Tę część spotkania przygotowały uczennice ze szkoły w Borowej Wsi – Magdalena Dubiel, Patrycja Żydek
i Laura Golińska.
Zapał i entuzjazm, jaki towarzyszył wspólnej pracy, świadczy o tym, że przynależność
do rodziny szkół noszących imię naszego papieża nie jest tylko pustą formą, ale jest zobowiązaniem
i wyzwaniem, któremu młodzi ludzie potrafią sprostać.
 


 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione