nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 03.01.2009 22:56

Odrzucona przez klasę

Uczę się najlepiej, jestem dobrze wychowana, ubrana. Gdy byłam młodsza, to dużo skarżyłam. Teraz bardzo się staram, ale kilka dziewczyn zabrania innym, by miały ze mną kontakt. Jak nawiązać z nimi kontakt? 6- klasistka

Koleżanki czują się gorsze od Ciebie. Mają tak zwane kompleksy. Aby je uspokoić, spróbuj chociaż z jedną z nich, tych przywódczyń, pogadać. Ale najważniejsze, byś im się nie podlizywała. Po prostu bądź soba, bądź naturalna. Nie spoglądaj nigdy z góry na innych. Jeśli ktoraś będzie miała coś nowego do ubrania, to pochwal, że to jest fajne. Nigdy nie przechwalaj się swoimi strojami.
Najważniejsze, byś się sama ceniła i lubiła. Jeśli kiedyś dużo skarżyłaś, to trudno, minęło, dorosłaś. Teraz, gdy zobaczysz, że jakaś dziewczyna ma z jakimś przedmiotem kłopoty, to zaproponuj pomoc. Jeśli przed lekcjami, przed klasówką zwyczajnie i naturalnie pomożesz innym, to będziesz coraz
bardziej lubiana i ceniona. Rób to w sposób naturalny. Jest ostatnia pociecha- że ta trudna sytuacja wnet się skonczy. Został Ci jeden semestr do końca pobytu w szkole. W gimnazjum poznasz nowe osoby, wymieszają Was i wtedy Twoje życie się odmieni.
Gdy w poniedziałek wrócicie do szkoły, staraj sie być zadowolona, wesoła, podchod do koleżanek, nie zrażaj się, jeśli ktoś coś głupiego Ci powie, to machnij ręką i powiedz, by już skończyć z dziecinadą.
Od razu pomyśl, komu byś mogła pomóc w nauce. To najlepszy sposób utrwalenia materiału, gdy się innym pomaga....
Twoja przykra sytuacja powinna się wnet zmienić. Tylko nie bój się nikogo, bąd naturalna, nie wstydź się tego, co było kiedyś.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..