Odrzucona przez klasę

publikacja 03.01.2009 22:56

Uczę się najlepiej, jestem dobrze wychowana, ubrana. Gdy byłam młodsza, to dużo skarżyłam. Teraz bardzo się staram, ale kilka dziewczyn zabrania innym, by miały ze mną kontakt. Jak nawiązać z nimi kontakt? 6- klasistka

Koleżanki czują się gorsze od Ciebie. Mają tak zwane kompleksy. Aby je uspokoić, spróbuj chociaż z jedną z nich, tych przywódczyń, pogadać. Ale najważniejsze, byś im się nie podlizywała. Po prostu bądź soba, bądź naturalna. Nie spoglądaj nigdy z góry na innych. Jeśli ktoraś będzie miała coś nowego do ubrania, to pochwal, że to jest fajne. Nigdy nie przechwalaj się swoimi strojami.
Najważniejsze, byś się sama ceniła i lubiła. Jeśli kiedyś dużo skarżyłaś, to trudno, minęło, dorosłaś. Teraz, gdy zobaczysz, że jakaś dziewczyna ma z jakimś przedmiotem kłopoty, to zaproponuj pomoc. Jeśli przed lekcjami, przed klasówką zwyczajnie i naturalnie pomożesz innym, to będziesz coraz
bardziej lubiana i ceniona. Rób to w sposób naturalny. Jest ostatnia pociecha- że ta trudna sytuacja wnet się skonczy. Został Ci jeden semestr do końca pobytu w szkole. W gimnazjum poznasz nowe osoby, wymieszają Was i wtedy Twoje życie się odmieni.
Gdy w poniedziałek wrócicie do szkoły, staraj sie być zadowolona, wesoła, podchod do koleżanek, nie zrażaj się, jeśli ktoś coś głupiego Ci powie, to machnij ręką i powiedz, by już skończyć z dziecinadą.
Od razu pomyśl, komu byś mogła pomóc w nauce. To najlepszy sposób utrwalenia materiału, gdy się innym pomaga....
Twoja przykra sytuacja powinna się wnet zmienić. Tylko nie bój się nikogo, bąd naturalna, nie wstydź się tego, co było kiedyś.Więcej listów:


zadaj pytanie...