nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 04.09.2008 16:29

Zagubiona w nowej szkole

W gimnazjum byłam dobrą uczennicą. Miałam wielu przyjaciół, a tu nic mi sie nie podoba, czuję się inna i że zupełnie nie pasuję do reszty. Trudno mi też nawiązywać kontakty, boję się, że inni mnie nie lubią...wracam ze szkoły i tylko płaczę.. Licealistka

Wszystko z Tobą w porządku. Jeśli dobrze się uczyłaś w gimnazjum, jeśli dobrze się czułaś w tamtej szkole, to teraz wszystko wydaje się obce i beznadziejne...
Wejdź jutro do klasy uśmiechnięta. Przełam niechęć i podchodź do różnych osób. Jeśli tylko zauważysz, że ktoś stoi sam z boku, ktoś ma też niepewną minę, to natychmiast podejdź do niego i zagadaj. Takie tam zwykłe- z której jest szkoły, czego się boi, czy zna jakieś plotki o tej szkole, o nauczycielach....
To jest najlepsza metoda dla nieśmiałych, załamanych, by nie skupiali się na sobie, tylko ruszyli z pomocą do innych.
Podejrzewam, że płaczesz nie tyle z powodu tej nowej szkoły, ale z powodu tęsknoty za czasem, który minął. Nowe miejsce bywa przerażające. Nie wiem, jak w Twoim liceum, ale niekiedy nauczyciele przesadzają w straszeniu. Potrafią nieźle zniechęcić. Za miesiąc lub dwa będziesz się smiała z tego listu.
Próbuj się jutro przemóc. Bo ta niechęć może być widoczna na twarzy. Może więcej osób tak się czuje? Otrząśnij się i zacznij jakoś nowy etap życia. Jeśli radziłaś sobie z nauką w gimnazjum , to i w liceum będzie dobrze. Ważny jest start. Dlatego od początku przygotowuj się do każdej lekcji.
Oswoisz się z nową szkoła, a osoby, które Cię teraz przerażają, nakładają po prostu różne maski, udają luzaków, a same bardzo się boją. Jako dobra uczennica szybko zdobędziesz pozycję w klasie.

A na zachętę relacja Twojej rówieśniczki:
Jak na razie to moja klasa obaliła dotychczas krążącą wśród nauczycieli teorię, że klasy o profilu humanistycznym są niezgrane, niezdyscyplinowane, mają kiepskie oceny i nie idzie się z nimi dogadać.
Jako jedyni pojechaliśmy na ognisko w pierwszym tygodniu nauki, zebraliśmy się w dwa dni, kupiliśmy kiełbasę, ciastka, picie, byliśmy z wychowawczynią, śpiewaliśmy, wygłupialiśmy się, było fantastycznie.
Za dwa tygodnie chcemy jechać na wycieczkęi tak sobie zorganizować czas na wycieczce, żeby do Zamku w Krasiczynie pojechać na 22 na nocne zwiedzanie. Mamy załatwione wejście do zamku, w któryś poniedziałek, bo wtedy jest bezpłatnie i czeka nas prawie trzygodzinne zwiedzanie.
A no i jeszcze zapomniałam, że postanowiliśmy pisać kronikę klasową. Tyle mam pomysłów, tyle planów, zajęć...


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione