nasze media MGN 07/2024
dodane 01.05.2008 23:17

Nerwy przed końcem roku

Zbliża się koniec roku, a ja mam mnóstwo zaległości, muszę poprawić oceny. Rodzice mnie stresują, gonią do nauki, ja panikuję, potem nie mogę zasnąć, a w sumie to nie potrafię zapanować nad wszystkim. Gimnazjalistka

Myślę, że powinnaś sobie natychmiast zrobić plan na miesiąc, tygodnie, dni. Czyli najpierw plan ogólny. Podziel czas i policz, przez ile musisz które przedmioty powtarzać. Nie zakładaj sobie za dużo, lepiej zrobić więcej niż od razu być w stresie.
Z rodzicami pogadaj poważnie, że potrzebujesz wsparcia i wyrozumialości, bo Cię ich stosunek do wszystkego bardzo męczy.
Z nauką jest dokładnie tak samo jak ze sprzątaniem mieszkania. Trzeba zakasać rękawy, nie narzekać, wzbudzić w sobie entuzjazm, pracować ostro, energicznie, systematycznie.
Ważna jest organizacja- np ostro przez pół godziny i 10 minut przewry, potem 45 minut i przerwa.
W tym okresie ważne jest odżywianie- czekalada, kakao, orzechy. Do tego owoce. Może rodzice kupią Ci zestaw witamin, są takie zestawy na stres, na nadmiar nauki....Może brakuje Ci mikroelementów- to trzeba uzupełnić.
Czasami chcemy osiągnąć tak dużo, że w końcu nie robimy nic. Dlatego planuj rozsądnie, nie zapomnij, że należy Ci się też odpoczynek!!! Sen też jest potrzebny, dlatego pilnuj, by nie jeść przed snem, najwyżej letnie mleko, przewietrzony pokój, a potem nastrój w pokoju, ja radzę sobie zawsze
czytaniem- czegoś lekkiego albo właśnie tak mądrego, że zasypiam.
Zasada jest taka, że nie wolno się przejmować tym, że nie da się spać. Można wtedy zapalić światełko, czytać, a może spokojnie modlić się w ciemności.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..