nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 08.04.2008 15:58

Szara myszka

Koleżanki w klasie do przesady interesują się strojami. Malują się, farbują włosy, kupują markowe ciuchy. Czuję się przy nich jak szara myszka. Jesteśmy dopiero w VI klasie, i nie wiem, co będzie dalej! Myszka

Winni są nauczyciele, że pozwalają dziewczynom na makijaż oraz roodzice, że się na takie stroje zgadzają
Pamiętaj, że takie mlode dziewczyny w ostrym makijażu wyglądają wulgarnie, śmiesznie i żałośnie. Podejrzewam, że jeszcze gorzej będzie z tymi kolezankami w gimnazjum. Bo przecież dopiero wchodzicie w trudny wiek.
Wiekszość gimnazjów nie pozwala na przesadzony strój.
Moje rady:
1. Nie czuj się szarą myszką. Bądź pewna siebie. Najgłupsze co możesz zrobić, to czuć się gorszą. Bo wtedy wszyscy będą tak uważali! A tu trzeba podnieść wysoko głowę. Czasami zaśmiać sie na widok koleżanki i zapytać, dlaczego ukryła się pod maską, czy inny żart.
2. Dziewczynym które nie idą ślepo za modą popełniają penien częsty błąd. Robią sie zazdrosne, nieufne, obrażone. A przecież Ty podjęłaś decyzję o swoim wyglądzie, one podjęły inną i należy się nawzajem szanować.
3. Dopiero po uzyskaniu pełnoletności dziewczyny przestają szaleć z malowaniem. Często studentki wyglądaja o wiele młodziej od licealistek lub gimnazjalistek.
4. Nie myśl o sobie, ze nie pasujesz do reszty. Pasujesz, tylko masz innyy styl. Dbaj bardzo o siebie, ale nieco inaczej. Np zajmij się uważnie paznkciami, by ślicznie wyglądały, zadbane, spiłowane, możesz je nawet malować bezbarwnym lakierem. Pilnuj bardzo włosów, może wybierz sie do fryzjera, by Cię modnie ściął, może coś wyrównał. Modna fryzura robi o wiele większe wrażenie niż prymitywny makijaż. Dobieraj starannie ubrania, ale wybierz styl sportowy, za to pilnuj gry kolorów, jakiś drobiazgów.
Pamiętaj, że przeceny bywają coraz większe, tylko trzeba umieć "zapolować" na coś modnego! Wcale nie są potzrebe duże pieniądze.
5. Nie czuj się szarą myszką. Bądź uśmiechnięta, pewna siebie, zadowolona.
6. Twoje koleżanki są żałosne, ale niewinne, bo stały sie ofiarami kultury masowej, pobłażliwości rodziców i i nauczyciele.

Naturalne pięlno jest najlepsze, ale młode nastolatki tego nie rozumieją, szkoda. Mimo tego można sie tymi koleżankami śmiać, żartować, nie spoglądać na nie z oburzeniem.....


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione