nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 03.04.2008 21:06

Dokuczanie z powodu ocen

Bardzo dobrze się uczę, dostaję dobre oceny, a niektórzy z klasy mi przez to dokuczają. Czy to niedobrze? Czy mam się przestać uczyć? Uczennica

No chyba dobrze wiesz, że bez sensu byłoby przestać sie uczyć. Postaram się Ci pomóc, ale musisz podać wiek i napisać troche więcej. Bo ja muszę poprzez Twój list wyobrazić sobie tę sytuację.

Już teraz podejrzewam, że problem niekoniecznie musi tkwić w tym, że Ty się dobrze uczysz. Chociaż może się zdarzyć taka paskudna klasa, gdzie panuje terror przeciwko nauce.

Musisz być silna psychicznie. Ucz się dalej, ale jednocześnie rozejrzyj się uważnie, czy komuś w klasie nie mogłabyś pomóc w nauce. Może w ten sposób zrobi się jakiś wyłom.
Zastanów się, czy różni Cię od reszty klasy tylko poziomem nauki. Może odsuwasz się od niech, masz inne doswiadczenie życiowe, nie rozmawiasz o bzdurkach z koleżankami.

Czasami przyjaciół trzeba szukać poza klasą. Znam uczniów, którzy odżywaja poza swoją klasą na treningach, inni w szkole muzycznej. Trzeba to jakoś przetrzymać, stać twardo na pozycji dobrego ucznia. Widziałam już klasy, gdzie panowało straszne lenistwo. Leniuchy mają wyrzuty sumienia, dlatego zrobią wiele, by nikt się nie uczył, bo wydaje im się, że jeśli wszyscy robią coś złego, to zło przestaje być złem.
Osoba silna psychicznie poradzi sobie, a jeśli takiej siły nie masz, to szukaj jej w rodzinie. Pogadaj z mamą, może z siostrą, że potrzebujesz wsparcia. Czasami ktoś znajduje przyjaźń w sąsiedztwie. Napisz mi więcej i dokładniej albo przeczytaj uważnie list i może coś się przyda.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione