nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 29.11.2007 17:12

Marne efekty

Bardzo dużo się uczę, poważnie traktuję swoje szkolne obowiązki. Rodzice wymagają dobrych ocen, ja się staram, a ze sprawdzianów nie dostaję dobrych ocen. Bardzo się przed nimi stresuję, lecz efekty potem marne. Licealistka

Są osoby tak wrażliwe, tak nerwowe, że nie potrafią się wyluzowac podczas sprawdzianów. Bo stres może być budujący i może być niszczący- Ty należysz do tej drugiej grupy.
Taka wrażliwa i nerwowa jest Twoja natura. Staraj się taką polubić, bo to ma też plusy, ale pracujmy nad tym, by się jednak wyluzować.
Kilka rad:
1. Pamiętaj, że czas płynie i nawet coś bardzo trudnego minie. Każda lekcja kończy się dzwonkiem, każdy sprawdzian ma zakończenie. Nastanie też koniec czasu naki. To jeszcze tylko 1,5 liceum, a potem studia, gdzie będą głównie te przedmioty, które lubisz.
2. Nauka jest bardzo, bardzo ważna, bo da podstawy przyszłego życia, ale nie może być jakby bożkiem i to takim bardzo pogańskim, który Cię wykańcza.
3. Naucz się cieszyć drobiazgami- jesteś zdrowa, mądra, masz troskliwych rodziców, którym bardzo na Tobie zależy i życzą Ci wszelkiego dobra.
4. Miałam i mam taką sprawdzoną metode, że gdy zbliżało się coś trudnego, to porządnie się uczyłam, a potem mocno modliłam: "Panie Boże, zrobiłam wszystko, co mogłam, a teraz cały strach oddaję Tobie"
5. Poszukaj w książeczce do nabożeństwa modlitw do Ducha Świętego, może litanii. Jeśli się uczysz, jeśli jesteś w porządku, to resztę niech załatwia Bóg.
6. To nie od Ciebie zależy wszystko w życiu. Nam się tylko tak wydaje. Jeszcze się wiele razy przekonasz, że coś zaplanujesz, przygotujesz, a sprawy potoczą się inaczej.
7. Spójrz z lekkim dystansem na naukę, ona nie jest celem samym w sobie, ale drogą do celu.
8. Dlatego traktuj naukę jako sposób na zdobycie zawodu, który da Ci wiele radości.
9.Piszesz, że nawet z rozszerzonymi przedmiotami masz problemy. Hm, czy to
sprawa Twoich zdolności, czy tylko nerwów?

Spróbuj w tym tygodniu nie bać się sprawdzianów. W drodze do szkoły- ćwicz mocne oddychanie. W głowie stwórz sobie kilka obrazów miłych, radosnych, np święta, wakacje, jakieś widoki, spotkania. Przed samym sprawdzianem przywołaj taki obraz, odpręż się i pisz.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione