nasze media MGN 07/2024
dodane 20.11.2007 16:52

Dokuczliwi gimnazjaliści

Gimnazjum mieści się u nas w tym samym budynku. Kilku chłopaków bardzo mi dokucza. Nie chcę się skarżyć, bo będzie jeszcze gorzej. Co mogę zrobić? Gnębiona 12-latka

Trudno mi coś poradzić, jeśli zupełnie nie rozumiesz, skąd ta agresja chłopaków.
Moje rady:
1. Pogadaj z przyjaciółkami i poproś, żeby szczerze powiedziały, czy wiedzą, dlaczego chłopcy dokuczają akurat Tobie. Nie obraź się, jeśli zwrócą na coś uwagę, tylko wspólnie myślcie jak to zmienić. Zastanów się, dlaczego koleżankom nie dokuczają.
2. Jeśli nie znacie powodu, to może dobrze byłoby pogadać z nauczycielkami, z wychowawczynią. Bo nikt nie ma prawa Ci tak dokuczać. Ty masz prawo czuć sie w szkole bezpiecznie i spokojnie.
3. Możesz też poskarżyć się rodzicom, ktorzy przyjdą do szkoły i zażadają dla córki spokoju.

Sama podejrzewasz, że jeśli się poskarżysz, to będzie gorzej. Dlatego najpierw przedyskutuj dokładnie sprawę z przyjaciółkami. One mogą wiedzieć więcej niż dorośli.
Pamiętajcie, że gimnazjalisci to ludzie w najgorszym wieku, ktorzy nie radzą sobie ze swoimi emocjami.Jednoczesnie nie mogą żyć w przeświadczeniu, że wolno im dokuczać, prześladowac i nie spotka ich za to żadna kara.
Cczasami pomoże wstawiennictwo dziewczyny poważnej i mądrej, którą oni w miarę szanują. A może masz jakiegoś kuzyna w gimnazjum, który kaze im się odczepić od Ciebie?Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..