nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 13.11.2007 16:32

Brak efektu

Bardzo długo uczyłem się do sprawdzianu. Koledze wystarczyło pół godziny i dostał 5, a ja po takiej nauce 3. Jest mi smutno. Uczeń

Każdy człowiek ma inne zdolności. Może kolega jest wyjątkowo zdolny, a może Ty masz jakiś zły system uczenia. A może jedno i drugie? A może spróbuj się kiedys z nim pouczyć, jeśli on się zgodzi?
Uczyć trzeba się mądrze, w całkowitym skupieniu na nauce, a głównie ze zrozumieniem. Nic nie zostanie w głowie, jeśli tego nie rozumiesz.
Ja bardzo polecam, byście wykorzystywali gadu do nauki. Jeden drugiego niech łapie przez gadu, dopytuje, pomaga, bo nikt z dorosłych nie wie tyle, co najlepsi uczniowie. Oni przeczuwają pytania, znają wymagania nauczycieli.

Niech Ci nie będzie za bardzo smutno, uważaj, by Cię nie opanowała zazdrość. Każdy musi znać swoje dobre i słabe strony. Trzeba rozpoznać swoje zdolności, talenty i je rozwijać. Wymieniać się z przyjaciółmi. Zawsze byłam słaba w technice, nie lubiłam jakiś makiet, pisma technicznego, więc pomagaliśmy sobie w klasie, dobrany zespół. "Gdyby wszyscy byli tacy sami, nikt nikomu nie
byłby potrzebny"- to mądre słowa poety.
Jeśli się uczyłeś, jeśli masz czyste sumienie, to z pokorą przyjmij tę ocenę i nie przejmuj się. Takie historie nieraz się w życiu zdarzą.
Zastanów się, z czego jesteś dobry, ciesz się tym i wykorzystuj.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..