nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022
dodane 11.09.2007 13:13

Złośliwi koledzy

Koledzy z klasy śmieją się z mojego nosa. Nie chcę być pośmiewiskiem. Oni robią wciąż głupie miny. Nie chcę być pośmiewiskiem klasy. Nawet myślałam, by się przenieść do innej, ale może być to samo. Ofiara kpin

Bardzo często chłopcy w wieku Twoich kolegów śmieją się z dziewczyn i dokuczaja im, bo tylko w ten sposób potrafią wyrazić zainteresowanie. Tu wcale nie chodzi o nos. Chłopcy mogą Ci dokuczać dlatego, że czymś ich przyciągasz i tak reagują. Czasami dziewczyny prowokują chłopaków.
Niby się wściekają, ale kręcą się koło nich. Wiem, jak jest, bo pracuję w szkole. Niekiedy chłopcy spokojnie rozmawiają, a dziewczyny kręcą się wokół, zaczepiają, a potem piszcza i skarżą się. Proszę, byś uczciwie przemyślała swoje zachowanie.
Zastanów się, którym koleżankom z klasy chłopcy nie dokuczają. Pomyśl, co jest w zachowaniu tych dziewczyn, że są szanowane.
Gdy Ci dokuczają, masz milczeć, lekceważyć ich gadanie, przetrzymać to w ciszy. Gdy nie będziesz reagowała, to dadzą spokój. Ale trzeba zacisnąć zęby i milczeć. Bez komentarzy. Można też spokojnie i z powagą żądać, by skończyli z dokuczaniem, ale to trzeba powiedzieć w sposób przekonujący.
Zmiana klasy niewiele da. Ty musisz się tak zmienić, by chłopcy Cię szanowali. Zachowuj się godnie, spokojnie, nie piszcz, nie kręć sie koło kolegów, ucz się pilnie, próbuj zmienić sytuację, do której się
przyzwyczaili.
Chłopcy dokuczają po to, by się koleżanki denerwowały. Jeśli tego nie będzie- przestaną.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione