nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 06.07.2006 12:05

STRASZNE KŁÓTNIE

Jestem w klasie komunijnej. Jedna dziewczyna i chłopak strasznie się kłócą. Straszą, że jeden drugiego wyrzuci przez okno. Co zrobić, żeby przestali? II-klasistka

Bardzo mi przykro, że tak bardzo przeszkadzają Wam w lekcji. Może te dzieci nie są w pełni normalne i nie odpowiadają za swoje zachowanie. Można czasami ostro i stanowczo powiedzieć, że bardzo Wam to przeszkadza. Najlepiej podejść na przerwie do jednego z nich i powiedzieć spokojnie, że nie wypada mówić takich rzeczy, że to bez sensu. Możesz opowiedzieć rodzicom. Oni powinni poruszyć problem na wywiadówce.
Bardzo często dzieci powtarzają zachowania dorosłych, szczególnie złe zachowania. Mówiąc o wyrzuceniu przez okno, wcale tak nie myślą, tylko powtarzają to, co gdzieś usłyszeli. Nie znam szczegółów, więc nie wiem, czy rodzice powinni zażądać dla Was lepszych warunków do pracy, czy też raczej te dzieci potrzebują, by ktoś był dla nich czasami serdeczny, miło porozmawiał. Może o tym powinnaś z którąś z koleżanek pogadać? Za mało wiem, by bardzo konkretnie poradzić.

POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..