nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 31.07.2008 13:29

Wątpliwości

Po obozie nie wiem co zrobić z Matką Boską i wszystkimi świętymi. Tłumaczono, że to bałwochwalstwo modlić się do nich, że możemy z Bogiem bez pośredników rozmawiać. Mówili też, że nasz Kościół uznaje nieomylność papieża, który jest tylko człowiekiem i może się mylić... Skołowana

Tyle lat byłaś katoliczką. Jedno spotkanie z ludźmi innego odłamu chrześcijańskiego i już masz wątpliwości? Jacy z nich teolodzy? Jest tyle książek, tyle artykułów na katolickich stronach internetowych na temat, który poruszasz! Sam Jan Paweł II o tym pisał. Jak możesz mieć wątpliwości, czy można sie modlić do Matki Bożej?! Jeżeli ktoś jest tak radykalny jak oni, to już jest dla mnie podejrzane, wyglada na sektę.
My wierzymy, że ludzie innych kultur i innej wiary też idą do Boga, którego jednak rozumieją trochę inaczej. Indiański Wielki Duch to był przecież Bóg. Starożytni mieli wielką i gorącą wiarę. Tylko inaczej Boga rozumieli.
Bóg to Stworzyciel całych galaktyk, jest wielki i potężny, dlatego wiele dróg może do Niego prowadzić. Twoi nowi przyjaciele idą do Boga przez dokładne i dosłowne odczytanie kilku fragmentów Biblii. A my, katolicy, w swojej 2000 letniej tradycji obejmujemy całą Biblię, dodajemy tradycję Kościoła i mądrość wielu ojców Kościoła. Biblia jest jak ocean- trudno wszystko ogarnąć. To zucwałość, gdy z oceanu
weźmie isę jeden kubeczek i woła się, że oto cały ocean. Gdy wejdziesz na naszą stronę główną, to u góry masz pasek z tytułami- liturgia, Biblia, papież i wiele, wiele innych. Warto zacząć to regularnie
czytać.

Przecież my wiemy, że papież jest człowiekiem. Ale to Jezus powierzył ś.w Piotrowi władzę! Wystarczy poczytać Dzieje Apostolskie i Listy. Kościół katolicki ma mnóstwo teologów. Badają problem świętych, sprawę Matki Bożej. Ale ich wiedza, ich studia to dla Ciebie nic?! Bo kilkoro miłych ludzi coś powiedziało? A co będzie, jeśli poznasz miłych Jehowów. A co będzie, jeśli podczas wakacji zagadają do Ciebie kolorowo ubrani Hindusi?
Mam wielki szacunek dla wszystkich religii. Ale nie podoba mi się, jeśli inni nie mają szacunku do mojej wiary. Tyle tysięcy ludzi za te wiarę zginęło. Tylu było męczenników, a Ty tak łatwo, po jednym turnusie dajesz się przekabacić?
Bóg to Stworzyciel całych galaktyk, jest wielki i potężny, dlatego wiele dróg może do niego prowadzić. Twoi nowi przyjaciele idą do Boga przez dokładne i dosłowne odczytanie fragmentów Biblii. A my, katolicy, w swojej 2000 letniej tradycji do bogactwa całej Biblii dodajemy tradycję Kościoła i mądrość wielu katolików.
Przecież my wiemy, że papież jest człowiekiem. Ale to Jezus powierzył ś.w Piotrowi władzę! No wystarczy poczytać Dzieje Apostolskie i Listy.
Radzę, byś się rozejrzała, czy gdzieś nie działa grupa oazowa. Bardzo przydałyvy się w przyszłym roku rekolekcje oazowe, gdzie jest ksiądz, jest codzienna msza święta, jest bardzo mądry i piękny program.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..