nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 14.08.2007 11:48

Dzieci Kaina

Zastanawiam się, skąd Kain miał syna? Wtedy żoną byłaby jego siostra. A Biblia o córkach nie mówi, poza tym taki zwiazek jest zakazany. Dociekliwa

Biblia nie podaje nam różnych szczegółów. Jest mnóstwo pytan, na które nie mamy jasnych i jednoznacznych odpowiedzi. Nawet z nowszych czasów Pana Jezusa chcielibyśmy poznac tyle szczegółów. Pewnych rzeczy możemy się domyślać, zastanawiać się, ale pewności nie ma.

Ewa i Adam musieli mieć wiele dzieci, co jest oczywiste. Jeśli to była ta jedna para, to nie było innej możliwości niż związek rodzeństwa. Dla Boga Wszechmocnego nie było problemem, by uchronić ich dzieci przed chorobami genetycznymi, które mogą/ ale nie muszą/ pojawić się przy dzieciach
urodzonych z takiej pary rodziców. Masa dzieci, rozproszenie ludzi, potem wzajemne poszukiwanie się , dobieranie w pary i wreszcie w którymś momencie pojawił się zakaz związków wewnątrz rodziny.
Tak jak pisałam, Biblia nie jest podręcznikiem, encyklopedią, ale też w żadnym punkcie nie jest sprzeczna z nauką. Przeciwnie, w miarę upływu lat uczeni są zdumieni, że kolejne tajemnice zostają potwierdone naukowo. Np odkryto u wybrzeżyć Morza Martwego ślady po miastach Sodomie i Gomorze. Jest to morze niesamowicie słone, a żona Lota została zamieniona w słup soli.
Polecam wejście na www.wiara.pl, a ze strony głównej wchodź do działu "Biblia"- można tam przeczytać różne ciekawe artykuły.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..