nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 19.04.2009 14:16

Nieudana kopia mamy

Gdy porównuję mamę i siebie, to zawsze wychodzi na moją niekorzyść. Bo ona jest ładna, wysoka szczupła, a ja mała, gruba i głupia. Mama w moim wieku już się za chłopakami oglądała, lekko się malowała, a ja? Czuję się jak życiowa kaleka, wpadam w kompleksy. Nieudana Kopia

Każda mama ma chyba na sumieniu takie wystąpienia, gdy wspominając swoją młodość coś ubarwiała, a nieprzemyślanymi uwagami sprawiała córce niechcący wielką przykrość. Twoja mama jest teraz w dojrzałym wieku, zadowolona z tego, co już osiągnęła. Musi minąć sporo czasu i trzeba się będzie nieźle napracować, byś mogła kiedyś swojej córce opowiadać o sobie. Możliwe, że i Ty zranisz niechcący nadwrażliwą nastolatkę. Nie ma sensu porównywanie fundamentów i gotowej budowli.
Pamiętaj, że jesteś jedyną i niepowtarzalną dziewczyną. Jesteś oryginałem. Każda kopia jest gorsza od oryginału, więc nie ma sensu upodabniać się na siłę do mamy. Pracuj nad sobą i pamiętaj, że podróbki bywają mało wartościowe. Ty bądź sobą pod każdym względem. Odziedziczyłaś po przodkach różne cechy, ale jesteś inna. Od dzisiaj głowa do góry. Koniec kompleksów, żadnej zazdrości i poczucia niższości, bo to one Cię niszczą zupełnie niepotrzebnie i odbierają radość życia. Z całą pewnością nie jesteś głupia, bo dokonujesz ciekawych analiz i barwnie piszesz. Twój wygląd w ciągu najbliższych lat bardzo się zmieni. Odkrywaj swoje zalety: w charakterze, wyglądzie, zdolnościach. Polecam uśmiech na twarzy, odrobinę kpiny z siebie, ale bez zbędnego krytykowania i absolutnie bez poniżania się. Od jutra wyprostowana sylwetka, głowa pełna pomysłów i planów na temat własnego rozwoju. Dasz radę, tylko znajdź w sobie siłę i naucz się cenić samą siebie. To bardzo cenna umiejętność. Szkoda czasu i energii na załamywanie się i rozczulanie się nad sobą. Mama żyła w innych czasach, w innej obyczajowości, a Ty jesteś kimś innym. Świat trwałby w miejscu i nie byłoby postępu, gdyby dzieci były dokładnie takie same jak rodzice. Ciesz się, że masz atrakcyjną mamę i buduj swoje życie, dodając do tego wzoru wszystko, o czym tylko marzysz.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..